Đoković preko Đineprija do Šitlera

Srpski teniser savladao Amerikanca 6:4, 6:4. Naredni protivnik biće mu 32-godišnji Nemac.

Đoković preko Đineprija do Šitlera Izvor: MONDO

Novak Đoković se plasirao se u drugo kolo teniskog turnira na Olimpijskim igrama pošto je na startu takmičenja savladao Amerikanca Robija Đineprija - 6:4, 6:4.

Naredni rival srpskog tenisera u Pekingu biće Rajner Šitler (Nemačka).

Treći reket sveta nije imao lak posao u prvom setu iako je meč počeo kako je samo mogao da poželi. Već u prvom gemu napravio je brejk, ali je 25-godišnji Amerikanac odmah uzvratio - 1:1.

Đoković nije iskoristio novu brejk šansu kod rezultata 3:3, ali jeste na 4:4, a zatim je rutinski odservirao za 6:4.

Osvajanje prvog seta je bilo ključno, jer je Srbin u drugom nastavio da "melje".

Đinperi je već u uvodu drugog seta napravio dve duple greške i pomogao Novaku da nastavi seriju uzastopno osvojenih gemova.

Tek kada je Đoković napravio prednost od 4:0, 29. teniser sa ATP liste se trgao i "upisao" prvi gem u drugom setu.

Treći igrač sveta se u finišu opustio i dozvolio protivniku da napravi brejk u gemu kada je servirao za meč.

Amerikanac je smanjio na 4:5, ali nije imao snage da napravi preokret. Đoković je osvovio naredni gem na svoj servis i obezbedio plasman u drugo kolo.

Novak će u drugom kolu olimpijskog turnira igrati protiv iskusnog Nemca, 32-godišnjem Rajnera Šitlera, senzacionalnog polufinaliste ovogodipnjeg Vimbldona.

Njih dvojica su se do sada sastajala jednom, 2007, u Dubaiju. Đoković je tada slavio u dva seta - 7:6, 6:3.

Šitler je u prvom kolu bio bolji od Japanca Keija Nišikorija - 6:4, 6:7, 6:3.

Nemac je osvojio prvi set i u drugom stigao do 5:0. Međutim, tada se Japanac vratio poput Feniksa iz pepela, izjednačio na 5:5, a zatim i dobio taj-brejk.

Međutim, Šitler se "vratio" u meč i treći set dobio sa 6:3.