RIM: Novak eliminisan!

Tomaš Berdih igraće u polufinalu Mastersa u Rimu, iako je najbolji teniser vodio 6:2, 5:2 i servirao! Na kraju, 2:1 za Čeha - 2:6, 7:5, 6:4!

RIM: Novak eliminisan! Izvor: MONDO

Iako je planirao da dočeka Rolan Garos u najboljoj formi, Novak Đoković ima razlog za brigu pred put u Francusku.

U Madridu je eliminisan u drugom kolu, a u Rimu u četvrffinalu!

Zaista je teško objasniti šta se dogodilo sa najboljim igračem na svijetu krajem drugog seta meča sa Tomašom Berdihom...

Novak je vodio 6:2, 5:2 i servirao za pobjedu! Međutim, počeo je da pravi sebi nesvojstvene greške i da vraća rivala u meč!

Čeh je iskoristio priliku, počeo da servira snažno i osvojio i taj i naredni set!

Iznenađujuće moramo da konstatujemo da je Đoković tek drugi put poražen od Berdiha (u 15 međusobnih duela) i da je od 2011. godine imao skor 148-4 poslije osvojenog prvog seta!

Igrao je Novak skoro perfektno više od sata. Besprijekorno i na liniji i kraj mreže, bez trzavica i sa odličnim izborom udaraca. Sve je "zamirisalo" na njegov lak i ubjedljiv trijumf kada je poveo 5:2 u drugom setu.

U momentu kada su svi očekivali "egzekuciju", Čeh je stvorio prvu priliku za brejk i izjednačio je. Ubrzo je bilo i 5:4, a šesti teniser svijeta sve preciznije je koristio svoje prilike. Realizovao je prvu set loptu, u 12. gemu, za 7:5.

Novakova reakcija nije izostala, ali je postala nedovoljna u borbi sa razgoropađenim protivnikom.

Berdih ga je "brejknuo" u trećem gemu i stekao prednost koju je sačuvao do kraja. Iako je smanjio intenzitet igre na servise srpskog tenisera, snažno je i precizno udarao lopticu kada se od njega to i očekivalo i u posljednjem gemu stekao tri meč lopte!

Đoković je uspio da spasi svaku, ali nije i četvrtu, poslije koje je prvi put od Vimbldona 2010. godine pružio ruku češkom teniseru i čestitao pobjedu.

(MONDO, foto: Beta/AP/Andrew Medic