VATERPOLO: Debakl!

Posle odličnog početka Srbije i vođstva od 3:1, od druge četvrtine Hrvati dodali gas i ubedljivo pobedili - 11:8.

VATERPOLO: Debakl! Izvor: MONDO

Hrvatska je deklasirala Srbiju u drugom kolu gupe B olimpijskog turnira u Pekingu - 11:8 (1:3, 4:1, 4:1, 2:3).

"Delfini" su prvu četvrtinu odigrali odlično, stekli prednost od dva gola, koju su mogli i da uvećaju, ali nisu, a onda su ih u nastavku "barakude" izujedale.

Od početka druge četvrtine u bazenu je postojao samo jedan tim - tim Ratka Rudića.

"Kockaste" je pokrenuo mladi Joković sa dva pogotka, kojima je doneo izjednačenje, zatim su Hrvati projektilom Baraća prešli u vođstvo, a kasnije su koristili svaku priliku da prednost uvećaju.

A imali su takve prilike. Značajno su popravili realizaciju igrača više. Iz takvih situacija su postigli šest od osam golova u drugoj i trećoj četvrtini kada su i prelomili rezultat i presudili pobednika.

Za razliku od njih, igrači Dejana Udovičića bili su nemoćni da u odbrani zaustave Jokovića, Baraća i "brkate" drugove, a u napadu i kada bi se izborili za šut, zaustavljao ih je okvir gola.

U trećoj četvrtini srpski vaterpolisti tri puta su pogodili prečku i jednom stativu.

U finišu utakmice su "delfini" sa tri uzastopna pogotka ublažili poraz.

Najzaslužniji za ubedljivi trijumf Hrvata bili su Joković i Barać sa po tri gola, dok se na drugoj strani Šapić četiri puta upisao u strelce (jednom iz peterca).

"Vatreni" su tako došli nadomak direktnog plasmana u polufinale, ukoliko posao u grupi B odrade prema očekivanjima i budu prvi, a Srbima predstoji da u duelu sa Amerikancima (četvrtak, 4,50) odluče o drugom mestu, koje vodi u četvrtfinale.

Srbija - Hrvatska 8:11 (3:1, 1:4, 1:4, 3:2)

SRBIJA: Šefik, Prlainović, Gocić, Udovičić 2, Savić, Pijetlović, Rađen, Filipović, Ćirić, Šapić 4, Vujasinović 1, Peković, Soro.

HRVATSKA: Vićan, Burić 1, Bušlje, Vrdoljak, Kunac, Joković 3, Smodlaka 2, Đogaš 1, Marković, Barać 3, Hinić 1, Bošković, Pavić.

Tabela: SAD i Hrvatska po 4, Srbija 2, Nemačka (-1), Kina (-1), Italija bez bodova.