DISELDORF: Troicki u četvrtfinalu!

Srpski teniser ostvario i drugi trijumf na turniru u Njemačkoj, nad Gregom Žemljom. U narednoj rundi ga očekuje Argentinac Gvido Pelja.

DISELDORF: Troicki u četvrtfinalu! Izvor: MONDO

Viktor Troicki u dobroj formi dočekuje Rolan Garos.

I drugog dana takmičenja u Diseldorfu ostvario je trijumf, u duelu sa Slovencem Gregorom Žemljom (6:3, 7:6)!

Pobjedom je izborio plasman u četvrtfinale, gdje je trebalo da ga očekuje Janko Tipsarević, ali ga je u srijedu eliminisao Argentinac Gvido Pelja.

Srpski teniser stekao je veliku prednost u petom gemu prvog seta, kada je "brejknuo" rivala i poveo 3:2. Potom je isto učinio u devetom gemu, kada je stekao nekoliko set lopti. Iskoristio je šestu.

Slovenac je u drugom pružio dostojan otpor. Deveti gem je osvojio na servis Beograđanina i poveo 5:4 i imao servis za osvajanje seta. Međutim, Viktor je perfketnom igrom izjednačio i nagovijestio taj-brejk, koji se i dogodio.

Troicki je u posljednjem gemu poveo 4:1 i odbio posljednji napad rivala (pri vođstvu 5:3).

Viktor je trenutno 44. igrač na ATP listi, Žemlja 49. i u Diseldorfu su se prvi put sastali.

(MONDO, foto: Beta/AP/ Xinhua/Xie Haining)