ROLAN GAROS: Ana štucala!

Ani Ivanović bilo je potrebno sat i 50 minuta i tri seta da pobijedi 100. teniserku svijeta, Hrvaticu Petri Martić.

ROLAN GAROS: Ana štucala!  Izvor: MONDO

Ana je dobila čast da otvori 112. Rolan Garos, a po hladnom, oblačnom i vjetrovitom vremenu bilo je očigledno da još traži igru i da ima mnogo toga dobrog i dovoljno toga lošeg što mora da popravi u nastavku turnira.

O tome svjedoči i rezultat: 6:1, 3:6, 6:3.

Konkretno, u trećem setu, Ana je meč loptu imala pri rezultatu 5:0, potom još dvije kod 5:2, a posao završila nekih 15-ak minuta kasnije, pri rezultatu 5:3 kada je iskoristila tek petu meč loptu.

Poslije furiozno dobijenog prvog seta i samo jedne brejk prilike pružene nekada 42. igračici svijeta, Ana je potpuno pala u drugom setu i dozvolila da dovede u pitanje plasman u drugo kolo, nakon što je 2011. godine već jednom ispala na startu od Johane Larson.

Jedan brejk, pri rezultatu 3:1, bio je dovoljan za Martićevu da izjednači u setovima i meč uvede u "majstoricu".

Tada je Ana značajno podigla nivo igre, "crtala" po terenu do rezultata 5:0 i... Ponovo stala.

Čist kvalitet u odnosu na rivalku donio joj je plasman u drugo kolo, gdje će se sastati sa boljom iz duela Šanel Šipers (61. WTA) i Matilde Johanson (94. WTA). Južnoafrikanka i Francuskinja švedskog porijekla sastaju se kasnije.

Od titule u Parizu 2008. godine, Ana je naredne igrala u osmini finala, a onda 2010, 2011. i 2012. godine bilježila skromne rezultate: drugo, prvo i treće kolo. Prošle sezone eliminisala ju je Sara Erani u trećem kolu.

(MONDO, foto: Beta/AP/Petr David Josek)