RG: I Nadal "štucao" u prvom kolu

Španac izgubio prvi set protiv Brandsa, teškom mukom osvojio drugi i onda priveo kraju meč prvog kola Rolan Garosa.

RG: I Nadal "štucao" u prvom kolu Izvor: MONDO

"Kralj šljake" i sedmostruki šampion Rolan Garosa dobro se namučio u prvom kolu svog omiljenog gren slema.

Protiv Nijemca Danijela Brandsa nije se sve odvijalo onako kako je Španac planirao. Ipak, Nadal je pobijedio 3:1 (4:6, 7:6, 6:4, 6:3), a za trijumf protiv 59. na ATP listi mu je bilo potrebno skoro tri sata.

Brands je u prvom setu u potpunosti diktirao tempo meča, pošto je odličnom agresivnom igrom onemogućio Nadala da mu napadne servis.

U devetom gemu prvog seta, Nijemac je iskoristio prvu brejk loptu i poveo sa 5:4, a potom bez ikakvih problema okončao taj dio igre u svoju korist.

U drugom setu oba tenisera, bez većih problema, čuvali su svoj servis, pa je set okončan nakon taj-brejka.

Brands je u taj-brejku imao prednost od 3:0 i šansu da povede sa 4:0, ali je iz forhend riterna bio malo neprecizan, pa je Nadal nakon toga učinio potpuni preokret i okončao drugi set u svoju korist sa 7:4 u odlučujućem gemu.

Treći nosilac na Otvorenom prvenstvu Francuske je na početku trećeg seta odmah oduzeo servis Brandsu i tu prednost je bez većih problema očuvao do kraja seta.

U četvrtom setu Nadal je napravio dva brejka i tako izborio plasman u drugo kolo, gdje će se sastati sa boljim iz duela između Slovaka Martina Kližana i Majkla Rasela iz SAD.

Nagradni fond Rolan Garosa iznosi 7.984.000 evra.

(MONDO, foto: Beta/AP/Christophe Ena)