RG: Janko slomio Verdaska!

Iako je ispustio dvije meč lopte u četvrtom setu, Tipsarević uspio poslije 4.5 sati borbe da pobijedi Fernanda Verdaska sa 8:6 u petom setu!

RG: Janko slomio Verdaska!     Izvor: MONDO

Janko Tipsarević - Fernando Verdasko 7:6 (7:3), 6:1, 3:6, 5:7.

Meč već u prva četiri seta traje 3 sata i 26 minuta. Janko ne može bez drame!

U meču drugog kola Rolan Garosa, osmi nosilac uspio je da povede protiv neugodnog Španca, nakon što je Verdasko poveo 3:0 na startu meča. Tipsarević se vratio brzo, izjednačio na 3:3 i onda imao nekoliko šansi da napravi novi brejk (tri uzastopne brejk lopte kod 4:4), ali ih nije iskoristio, pa je set otišao u taj-brejk.

Tamo, teniseri su počeli gubitkom pet uzastopnih servisa. Kod rezultata 3:2, prvi je Tipsarević uspio da osvoji poen na svoj servis, tačnije dva, poveo je 5:2, a potom priveo set kraju - 7:3.

U drugom setu Janko je igrao kao tajfun i brzo stigao do 6:1 u gemovima! U trećem setu, Janko je izgubio svoj prvi set pri 1:0 za Verdaska, koji otišao na 3:0 i održavao taj brejk prednosti dosta sigurno do kraja seta.

Četvrti set trajao je čak 78 minuta, a bio je pun preokreta i brejkova, a pri rezultatu 5:4 srpski teniser imao dvije brejk, ujedno i meč lopte koje nije iskoristio!

(MONDO, foto: Beta/AP/Andres Kudacki)