RG: Tipsarević bez energije

Rus Mihail Južni prejak za srpskog tenisera u trećem kolu Rolan Garosa - 3:0, po setovima 6:4, 6:4, 6:3.

RG: Tipsarević bez energije  Izvor: MONDO

Janko Tipsarević nije uspio da se pridruži Viktoru Troickom u osmini finala Rolan Garosa.

Poslije dva sata i sedam minuta igre srpskog tenisera pobijedio je Mihail Južni, 31. igrač na svijetu. Rus sada vodi 4:3 u međusobnim duelima sa Tipsarevićem.

Po jedan brejk u prva dva seta i dva u trećem bili su dovoljni za pobjedu - 6:4, 6:4, 6:3.

Tipsarević je očigledno bio iscrpljen od maratonskog duela sa Fernandom Verdaskom, sa kojim je u petak igrao četiri i po sata. Nedostajalo mu je energije na terenu, što nije bio slučaj kod ruskog tenisera koji je zasluženo slavio.

Južni je sigurno servirao i tek u drugom gemu trećeg seta dozvolio je Tipsareviću da dođe do brejk lopte. Imao je srpski teniser u tom periodu tri puta priliku da osvoji gem, ali nije uspio. Poslije toga je izgubio svoj servis, a ruski teniser smirenom igrom priveo meč kraju.

U trećem gemu Tipsarević je imao verbalan duel sa jednim od gledalaca, čak se žalio i sudiji, ali to ne može da bude opravdanje za poraz koji je doživio.

(MONDO, foto: Beta/AP/Michel Euler)