VIMBLDON: Ziki ispao u dublu

Uspijevali su Zimonjić i Beneto da se u prethodna tri meča na Vimbldonu "vade" iz izgubljene situacije, ali u četvrtfinalu nisu uspjeli.

VIMBLDON: Ziki ispao u dublu Izvor: MONDO

Nenad Zimonjić i Žilijen Beneto nisu uspjeli da naprave i četvrti vezani preokret na Vimbldonu.

Srbin i Francuz poraženi su u četvrtfinalu dublova na prestižnom turniru od veterana Radeka Stepaneka (35) i Leandera Paesa (40) - 3:1 (4:6, 6:4, 6:3, 6:4).

Čeh i Indijac postavljeni su za četvrte nosioce na turniru, a ulogu favorita opravdali su u duelu sa 11. "kosturašima".

Zimonjić i Beneto uspjeli su da prvi stignu do vođstva, poslije 33 minuta igre riješili su prvi set u svoju korist 6:4. Ipak, u naredna dva Čeh i Indijac su imali kontrolu što se odrazilo i na semafor. Poslije 83 minuta od završetka prvog seta Stepanek i Paes su vodili 2:1.

Višečasovni prekid zbog kiše više je prijao bolje rangiranom dublu. Uprkos "ribrejku" u finišu prvog seta, Zimonjić i Beneto, isto kao i u drugom setu, odmah su dozvolili rivalima da im oduzmu servis i da u narednom gemu privedu meč kraju.

Najbolji srpski dubl igrač dva puta je bio pobjednik Vimbldona - 2008. i 2009. godine. Zimonjić će imati priliku da napravi bolji rezultat u "miksu", jer sa Slovenkom Katarinom Srebotnik takođe igra u četvrtfinalu.

(MONDO, foto: Beta/AP/Alastair Grant)