BOSTAD: Troicki ispustio pobjedu

Srpski teniser neće igrati u trećem kolu ATP turnira u Bostadu, gdje je protivnik trebalo da mu bude Tomaš Berdih.

BOSTAD: Troicki ispustio pobjedu Izvor: MONDO

Viktor Troicki ispustio je četiri meč lopte protiv Holanđanina Tim de Bakera u 2. kolu ATP turnira u švedskom Bostadu i poslije dva sata i 20 minuta završio učešće.

Srpski teniser poražen je - 2:1 (6:4, 4:6, 6:7).

Holanđanin, 104. na listi najboljih tenisera svijeta, uspio je prilično lako da dobije prvi set - 6:4 i da dođe na korak od plasmana u treće kolo.

Njemu je za vođstvo bilo dovoljan jedan brejk. Troicki je imao dvije prilike da oduzme servis svom rivalu, ali nijednu nije iskoristio.

Nije Srbinu bilo ništa lakše ni u narednom setu. Ali, ovaj put je Beograđanin uspio da odigra na višem nivou i da, na kraju krajeva, konačno oduzme servis De Bakeru.

Dvojica igrača vodila su veliku borbu i tokom odlučujućeg seta, a pobjednik je riješen tek u taj-brejku, iako je Srbin u 12. gemu imao dvije meč lopte i još dvije u narednom, pobjeda je pripala momku iz Holandije.

De Baker je koristio Viktorove greške i upravo poslije jedne takve, već kod prve meč lopte, stigao do trijumfa.