ATLETIKA (EP): Loš dan za Srbe

Srpski atletičari drugog dana na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u Tampereu nisu imali mnogo uspjeha.

ATLETIKA (EP): Loš dan za Srbe Izvor: MONDO

Desetobojac Dino Dodig drugi dan takmičenja završio je sa dva nova lična rekorda na 110 metara prepone, koje je istrčao za 14 sekundi i 85 stotinki, kao i u bacanju diska, 40.83 metara.

U skoku motkom zabeležio je visinu od 4,20 metara, a koplje je bacio 43.31 metara.

Posljednja disciplina bila je 1.500 metara, koju je Dodig istrčao za 4:34,71 minuta. On trenutno zauzima 20. mjesto sa ukupno 7.225 bodova.

Atletičar Milan Ristić takmičio se u disciplini 110 metara s preponama i nije uspio da se plasira u finale, pošto je trku završio sa rezultatom 14,12 sekundi, pa se tako našao na 11. mjestu.

Sara Savatović nije uspjela da se plasira u finale bacanja kladiva na Prvenstvu Evrope

U prvoj grupi Savatovićeva je bacila 57,34 metra, što joj je bilo dovoljno za 10. mjesto u grupi, a 20. ukupno. U finale je ulazilo 12 najboljih.

Trećeg dana Evropskog prvenstva Emira Bekrić će trčati u finalu na 400 metara prepone, dok će se Amela Terzić takmičiti u kvalifikacijama na 1.500 metara, a Marija Vučenović će bacati koplje u kvalifikacijama.(MONDO/Beta)