ATLETIKA: Emiru i zlato i rekord

Srpski atletičar na 400 metara sa preponama osvojio zlato na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore, uz novi državni rekord.

ATLETIKA: Emiru i zlato i rekord Izvor: MONDO

Emir Bekrić ostvario je fantastičan rezultat na EP u Tampereu.

On je u trci na 400 metara sa preponama osvojio zlatnu medalju ostvarivši rezultat 48,76 sekundi, što je ujedno i novi rekord Srbije.

Bekrić, koji je i do sada bio rekorder Srbije, popravio je svoj i državni najbolji rezultat za 61 stotinku.

Srebrna medalja pripala je Sebastijanu Rodžeru iz Velike Britanije, rezultatom 49,19 sekundi, dok je bronzu osvojio Rasmus Magi iz Estonije, sa istim vremenom (49,19).

Bekrić će poslije Tamperea nastupati na Balkanijadi u Staroj Zagori u Bugarskoj, 27. i 28. jula, i to će mu biti posljednja provjera forme pred najvažnije takmičenje sezone - Svjetsko prvenstvo u Moskvi, od 10. do 18. avgusta.