RUKOMET (U21): "Faraoni" iznenadili Špance

Utakmicama prvog kola danas je u Banjaluci, Sarajevu, Zenici i Ljubuškom startovalo 19. Svjetsko juniorsko rukometno prvenstvo za igrače do 21 godine.

RUKOMET (U21): "Faraoni" iznenadili Špance Izvor: MONDO

Prvo iznenađenje na Svjetskom prvenstvu koje se održava u Bosni i Hercegovini priredili su mladi rukometaši Egipta, koji su uspjeli ostati neporaženi u duelu sa Španijom (28:28). U prvom meču grupe D u Zenici Egipćani su na poluvremenu imali tri gola viška, ali su rukometaši Španije početkom drugog dijela igre uspjeli da preokrenu rezultat i povedu. Ipak, "faraoni" se nisu predavali, pa su u uzbudljivoj završnici uspjeli da dođu do boda. Iako su u prvom poluvremenu gubili 11:13, Šveđani su u nastavku slomili otpor neugodnih Kuvajćana (30:20). Brazil je u posljednjem meču savladao Čile 25:21.

U grupi A, koja se igra u Banjaluci, Danska je očekivano lako izašla na kraj sa Tunisom. Danci su odlično odigrali drugo poluvrijeme i na kraju slavili ubjedljivo 34:24. Rusi su relativno lako osvojili prve bodove protiv autsajdera Angole (25:19). Srbija je u derbiju prvog kola u fenomenalnoj utakmici savladala Francusku 25:24.

Argentinci su u Sarajevu u okviru grupe C rutinski savladali Kongo sa 35:25. Najneizvjesniji meč odigrali su Slovenija i Mađarska. Ekipe su se konstantno smjenjivale u vođstvu, a na kraju su Slovenci došli do pobjede 33:32. Domaćin smotre Bosna i Hercegovina u meču protiv Južne Koreje osvojila je samo bod - 26:26.

Švicarska je u Ljubuškom protiv Holandije u grupi B slavila sa 25:22, aktuelni šampion Njemačka sa "pola snage" savladao je Alžir (35:21). Hrvatska je bila bolja od Katara 21:19.

Titulu svjetskog prvaka osvojenu prije dvije godine u Grčkoj brane reprezentativci Njemačke.