RUKOMET (U21): Favoriti očekivano

Odigrane su prve utakmice trećeg kola Svjetskog rukometnog prvenstva za juniore u kojima su favoriti zabilježili očekivane pobjede.

RUKOMET (U21): Favoriti očekivano Izvor: MONDO

U grupi A Danci su zabilježili i treću uzastopnu pobjedu. Skandinavci su ritinski slavili protiv Angole 31:18, a već na poluvremenu mogao se očekivati ubjedljiv trijum Danske, koja je imala prednost od sedam golova. Francuska je bila bolja od Rusije 33:28, dok je Srbija doživjela prvi poraz, i to od Tunisa 28:29,

Holandija je u grupi B savladala Katar rezultatom 26:19 i tako stigla do prve pobjede na šampionatu. U derbiju 3. kola Njemačka je bila uspješnija od Švicarska 29:24, a u posljednjem meču ove grupe favorizovana Hrvatska lako je izašla na kraj sa Alžirom (30:21).

U premijernom meču 3. kola u grupi C Mađarska je očekivano deklasirala Kongo 37:19. U neizvjesnom meču Argentina je uspjela da trijumfuje protiv Južne Koreje 30:29, dok je domaćin Svjetskog prvenstva Bosna i Hercegovina pretrpjela poraz od Slovenije 24:28.

Španci su u prvom poluvremenu napravili prednost od šest golova u duelu sa slabašnim Kuvajtom i povećali je do kraja (36:27). Švedska je trijumfom protiv Brazila ostala na čelu grupe D, dok je Egipat deklasirao Čile sa 14 golova razlike, 29:15.