RUKOMET (U-21): „Zmajčeki“ ipak jači od BiH

Mladi rukometaši Bosne i Hercegovine ipak nisu uspjeli da naprave podvig! Slovenija je slavila u trećem kolu Svjetskog juniorskog prvenstva 28:24.

RUKOMET (U-21): „Zmajčeki“ ipak jači od BiH Izvor: MONDO

Iako je u srijedu dvorana „Zetra“ u Sarajevu bila dupke puna (oko 10.000 gledalaca) i vrlo glasna, izabranici Zdenka Grbavca nisu mogli da stignu do trijumfa nad favorizovanim „zmajčekima“, ali su kao i u dvoboju sa Mađarima dali svoj maksimum zasluživši sve čestitke.

Držali su se mladi „zmajevi“ u egalu do sedam minuta prije isteka 60. minuta, ali nisu imali rješenja za slovenački dvojac Mario Šoštarić i Borut Mačkovšek, koji su u našu mrežu sproveli čak 16 lopti.

Slovenci su sa ovim bodovima osigurali lidersku poziciju u Grupi C, a BiH je ostala na trećem mjestu i preostaje joj nada da do kraja grupnog dijela takmičenja može stići do prva dva mjesta koje bi donijele lakšeg protivnika u eliminacionoj fazi.

Naša grupa se ukršta sa Grupom D u kojoj bi jako važno bilo izbjeći moćne Šveđane i Špance.

Nakon početnih ispitavanja snaga i rezultatskog egala, Slovenci od osmog minuta su prvi put poveli i do desetak sekundi prije odlaska na odmor vođstvo nisu ispustili (13:13).

Prvu osjetniju prednost tim Slavka Ivezića stekao je u 12. minutu (7:4), da bi poslije nekoliko vezanih grešaka bh.tima stigli do „plus pet“ golova viška.

Zahvaljujući pogocima najmlađeg „zmaja“ Josipa Ereša, BiH se držala u prvom, a u drugom je poraza čuvao Dejan Malinović pokazavši da se "mladi zmajevi" ravnopravno mogu nositi sa jednom od najboljih mladih selekcija Evrope.

Najefikasniji kod slovenačkog tima bio je Šoštarić sa devet golova i Mačkovšek sa dva manje, dok su kod BiH najviše pokazali Malinović sa sedam, od kojih čak šest u drugom dijelu i Ivan Miličević sa pet pogodaka.