RUKOMET (U21): Laganih +10 BiH

Mladi rukometaši BiH u sarajevskoj "Zetri" pred oko 1.500 gledalaca savladali reprezentaciju Konga 31:21 (15:9) i preuzeli drugo mjesto u grupi.

RUKOMET (U21): Laganih +10 BiH Izvor: MONDO

U posljednjem meču u subotu, Bosna i Hercegovina će protiv Argentine igrati za drugo mjesto u grupi C, kako bi u eliminacionoj fazi izbjegla Švedsku.

Domaćin smotre veoma opušteno ušao je u meč protiv autsajdera iz Afrike i u prvih desetak minuta meča vodio sa 5:2. Takvo opuštanje Kongoanci su kaznili sredinom prvog poluvremena, kada je Janik Angao donio svojoj reprezentaciji izjednačenje iz sedmerca (7:7).

"Zmajići" su se tada uozbiljili, zaigrali dosta angažovanije, pred kraj prvog dijela igre napravili seriju 8:2, pa su na poluvrijeme otišli sa plus šest - 15:9.

Trećinu golova u redovima BiH postigao je raspoloženi Elmir Građan, koji je za sada najefikasniji igrač susreta sa pet golova.

U drugom poluvremenu izabranici Zdenka Grbavca držali su prednost, koja je stalno rasla do konačnih +10 na kraju - 31:21.

Najefikasniji u redovima BiH bili su Elmir Građan sa šest pogodaka, koliko je postigao i Muhamed Zulfić (sve u drugom poluvremenu). Golman Denis Serdarević sakupio je osam odbrana. Prva zvijezda Konga Janik Angao ponovo je bio najbolji u svojoj reprezentaciji. Bosni i Hercegovini dao je devet pogodaka.

Rezultati ostalih utakmica 4. kola u grupama A, B, C i D.

BOSNA I HERCEGOVINA - KONGO 31:21 (15:9)

Dvorana: "Zetra".
Gledalaca: 1.500.
Sudije: Jonas Alade i Armand Dagba (oba iz Benina).

BOSNA I HERCEGOVINA: Miličević 1, Janković 2, Građan 6, Bubalo, Šarac, Memić 1, Halilković 2, Serdarević, Kasumović 3, Perić 4, Bezbradica, Malinović 1, Milas, Ereš 2, Ajkunić 3, Zulfić 6. Selektor: Zdenko Grbavac.

KONGO: Nkieli, Ngona 1, Čiloemba, Nkama, Akuala, Mobombo 4, Atsa 1, Odzala 2, Tati Kostodes 1, Kodia, Vague, Okemba 2, Esie 1, Angao 9, Mvokani, Itua. Selektor: Redžis Matongo.