Karakašević: Izgubio sam dobijeni meč

Jedini srpski predstavnik u stonom tenisu na OI eliminisan u drugom kolu od 42-godišnjeg Šveđanina Persona - 2:4.

Karakašević: Izgubio sam dobijeni meč Izvor: MONDO

Srbija je ostala bez jedinog predstavnika na stonoteniskom turniru na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Aleksandra Karakaševića je u drugom kolu eliminisao Šveđanin Jorgen Person 2:4 (8:11, 11:8, 10:12, 11:8, 8:11, 7:11).

U duelu dvojice iskusnih igrača, inače velikih prijatelja, nekadašnji svetski šampion je pokazao da i u 42. godini igra dobro.

Vodio je u setovima 1:0 i 2:1, pa iako je Srbin oba puta stizao do izjednačenja, Šveđanin nije dozvolio iznenađenje.

Na početku se vodila izjednačena borba, do 7:7, a onda je Karakaševića izdao bekhend i Šveđanin je osvojio prvi set.

U drugom je srpski igrač dominirao, vodio sve vreme i iskoristio treću set loptu, uzvrativši rivalu istom merom.

Karakašević je nastavio u jakom ritmu i treći set, ali je Person istopio minus sredinom seta, a zatim došao i do tri set-lopte. Srbin je uspeo da ih anulira, ali nije mogao da spasi i četvrtu.

U pauzi uoči četvrtog seta Karakašević je kipteo od besa. Žalio se selektoru Kaliniću da skoro svaka loptica koju uputi Person zakači mrežicu.

Vratio se Srbin za sto i iskalio bes - poveo je 6:2, što mu je bilo dovoljno za miran nastavak seta koji je ponovo dobio rezultatom 11:8.

Kao i u prethodna tri, i u petom setu je Karakašević sjajno počeo. Međutim, Person je na 6:8 osvojio pet uzastopnih poena i ponovo poveo u setovima. To je ujedno bio kraj srpskih nadanja.

Legenda svetskog stonog tenisa nije propustila ukazanu šansu. Person je u šestom setu iskoristila to što je protivnik bio uzdrman gubitkom prethodnog i lako stavio tačku na meč - 11:7.

"Razočaran sam, jer sam izgubio dobijenu partiju, a ovo su mi sigurno poslednje Olimpijske igre. Žao mi je, jer sam imao dobar žreb. Nedostajalo mi je sreće u odlučujućim trenucima, u trećem i petom setu. Idemo kući", rekao je Karakašević novinarima u Pekingu.

Trener srpskog stonotenisera Zoran Kalinić izjavio je da je Karakašević u trećem i petom setu "prokockao" nekoliko veoma važnih poena.

"Očekivali smo ovakav meč. Person tako igra, teško gubi i bori se za svaki poen, a imao je malo više sreće. Sale je dobro krenuo, u trećem i petom setu prokockao je neke poene i tada je pala odluka o pobedniku", kazao je Kalinić.