US OPEN: Kuevas predao Tipsareviću

Janko Tipsarević se plasirao u 2. kolo US Opena, nakon što mu je Pablo Kuevas predao meč pred četvrti set.

US OPEN: Kuevas predao Tipsareviću Izvor: MONDO

Janko je u trenutku predaje protivnika vodio 2:1 u setovima (6:3, 6:7, 6:3).

Kuevas je bio žilav protivnik. Imao je prvi šansu za brejk u prvom setu, ali se Tipsarević izvukao, da bi potom srpski teniser u narednom gemu iskoristio brejk loptu i poveo 4:2, a tu prednost sačuvao je do kraja seta.

U drugom setu nije bilo šansi za brejk, pa je odlučio taj-brejk u kojem je Urugvajac, trenutno 490. igrač svijeta)!) bio bolji. Bilo je u jednom trenutku čak 6:0 za Kuevasa, ali je Janko tada zaigrao na sve ili ništa, opustio je ruku i došao je do 5:6. Međutim, nije uspio da preokrene.

U trećem setu, Tipsarević je napravio brejk u osmom gemu. Prethodno je imao tri vezane brejk šanse u drugom gemu, ali se Urugvajac odbranio. Ali, i taj jedan brejk je bio dovoljan za osvajanje trećeg seta.

Kuevas je pred četvrti set "bacio peškir" Tipsareviću.

Za ulazak u treće kolo Tipsarević će igrati protiv boljeg iz duela između Izraelca Dudija Sele i Rusa Andreja Kuznjecova.(MONDO)