GRAN PRI: Od Srpkinja domaćinu - ni set!

Reprezentacija Srbije u trećem kolu Fajnal siksa ubedljivo savladala Japan - 3:0 (25:22, 25:17, 25:19).

GRAN PRI: Od Srpkinja domaćinu - ni set! Izvor: MONDO

Izabranice Zorana Terzića odigrale su još jednu odličnu utakmicu na završnom turniru Gran prija u Saporou.

Poslije poraza od Kine, savladale su SAD i Japan, pa će u posljednja dva kola protiv Brazila i Italije pokušati da se domognu neke od medalja.

Više od eventualnog rezultatskog uspjeha u komercijalnom takmičenju raduje forma "plavih" uoči Evropskog prvenstva, koje sljedeće nedjelje počinje u Njemačkoj.

Japanke su letos u Londonu osvojile bronzu na Olimpijskim igrama, a sada su srpskim odbojkašicama pružile dostojan otpor samo u prvom setu, do rezultata 18:18, kao i u trećem do 17:16 za prvakinje Evrope.

"Protiv Japana je uvijek teško igrati, sjećamo se kako je to izgledalo prethodnih godina. Međutim, ako se neke stvari na terenu ispoštuju, onda naš posao može da bude mnogo lakši. Morali smo da im pariramo u prijemu servisa i odbrani, da bi došli do izražaja elementi u kojima smo puno jači - napad i blok", rekao je Terzić.

On je dodao da zbog blizine EP (6-14. septembra) postoji mogućnost kalkulisanja sastavom do kraja Gran prija, tako da se u subotu i nedjelju neke od igračica odmore za ono najvažnije što im predstoji.

REZULTATI 3. KOLA:

Srbija - Japan 3:0 (25:22, 25:17, 25:19)
Kina - SAD 3:0 (25:20, 25:23, 25:17)
Brazil - Italija 3:0 (25:16, 26:24, 25:11)

TABELA: Brazil 9 (set razlika 9:0), Kina 8 (9:3), Srbija 6 (7:4), Japan 3 (3:6), Italija 1 (2:9), SAD 0 (1:9).

PREOSTALI MEČEVI - SUBOTA: Italija - SAD, Srbija - Brazil (8.30), Japan - Kina. NEDJELJA: Srbija - Italija (6.30), Kina - Brazil, Japan - SAD.