PEKING: Bojanin najteži poraz u sezoni

Kineskinja Na Li deklasirala je Bojanu Jovanovski u drugom kolu WTA turnira u Pekingu - 6:0, 6:1. Meč je trajao samo 54 minuta.

PEKING: Bojanin najteži poraz u sezoni Izvor: MONDO

Bojana Jovanovski doputovala je u Peking sa dva pehara u koferima, sa posljednja tri turnira na kojima je učestvovala, ali joj to nije pomoglo kada se treći put u karijeri srela sa deset godina starijom Kineskinjom Na Li.

Njih je žrijeb ukrstio već u drugom kolu, u kojem je četvrta nositeljka zabilježila i treću pobjedu nad 39. teniserkom svijeta u isto toliko duela.

Poslije 54 minuta igre na Olimpijskom teniskom centru u Pekingu, pred skoro 15.000 Kineza, Li je deklasirala Jovanovski rezultatom 6:0, 6:1.

Bio je to najubjedljivji poraz srpske teniserke ove sezone. Do sada, u 2013. godini, Bojanin najteži poraz bio je onaj iz maja mjeseca, kada ju je u Rimu nadigrala Jelena Janković rezultatom 6:2, 6:0. Jovanovski je prvi poraz ove godine, 2. januara, doživjela upravo od Li, u Šenzenu, kada je bilo 6:3, 6:3.

Ni u Sidneju 2011. godine, Bojana nije uspjela da osvoji set protiv Kineskinje, mada je tada bila najbliža - 6:7, 3:6.

Jovanovski je dobro počela u Pekingu, turniru s nagradnim fondom od 5.185.625 dolara, gdje pobjednici ide 1.000 poena i 860.000 dolara. Izbacila je Rumunku Soranu Kirsteu, rezultatom 6:3, 6:2, ali je onda naletjela na Li, koja je u prvom kolu lako pobijedila i Danijelu Hantukovu - 6:0, 6:4.

U trećem kolu, Li će igrati protiv (13) Sabine Lisicki, koja je takođe u utorak pobijedila Venus Vilijams, ženu koja je prije dva dana oborila svjetski rekord po brzini servisa.

Prije dolaska u Peking, Bojana je osvojila turnire u Taškentu (Uzbekistan) i Ningbou (Kina).

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Tony Marshall)