PEKING: Verdasko namučio Novaka VIDEO

Đoković prebrodio drugo kolo turnira u Pekingu, iako mu je Španac zadao mnogo muka i uzeo jedan set - 7:5, 2:6, 6:2. Naredni rival Kveri.

PEKING: Verdasko namučio Novaka VIDEO Izvor: MONDO

Novak Đoković izborio je plasman u četvrtfinale turnira u Pekingu.

On je pobijedio Fernanda Verdaska rezultatom 2:1, po setovima 7:5, 2:6, 6:2, poslije velike borbe i gotovo dva sata igre.

Španac je već u prvom setu, poslije vođstva Đokovića od 3:0, krenuo na "sve ili ništa" i to mu se isplatilo... donekle.

Uspio je da izjednači (4:4), ali je nakon toga Novak zadržao smirenost i koncentraciju i zatim prilikom vođstva od 6:5, natjerao rivala na seriju grešaka, nakon čega je i dobio prvi set.

Ipak, sve što nije uspio da pretvori u prednost u prvom dijelu igre Verdasko je učinio u nastavku. On je brzo napravio brejk (2:1), a zatim osokoljen se rastrčao po terenu i najboljeg igrača svijeta gurnuo u drugi plan. Dobio je drugi set sa ubjedljivih 6:2 i izjednačio rezultat.

VIDEO

Ipak u odlučujućem setu Novak je opet prikazao svoju igru - dominaciju na terenu. Poveo je sa 3:0, a onda, uprkos konstantnim i žestokim napadima rivala, uspio da sačuva prednost i izbori plasman među osam najboljih.

Đoković, koji brani trofej u Pekingu, za ulazak u polufinale igraće sa Amerikancem Semom Kverijem, koji je pobijedio Stanislasa Vavrinku (6:3, 7:6).

U duelima sa Kverijem Nole ima skor 6-1, od kojih je dva trijumfa ostvario baš ove godine - na turniru u Indijan Velsu i u četvrtfinalnom duelu Dejvis kupa u Bojsiju.

Turnir u Pekingu, koji je Novak osvajao tri puta u karijeri, igra se nagradni fond od 2,32 miliona dolara.

(MONDO, foto: Beta/AP/Andy Wong)