Novak - Rafa, u nedjelju!

Najbolji srpski teniser plasirao se u finale turnira u Kini, pobjedom nad Rišarom Gaskeom (6:4, 6:2).

Novak - Rafa, u nedjelju! Izvor: MONDO

Naredni, 38. međusobni duel Novaka Đokovića i Rafaela Nadala, zakazan je za nedjelju.

Srbin će u ponedjeljak predati Špancu prvo mjesto na ATP listi, ali će u finalu turnira u Pekingu imati lijepu priliku da starom rivalu bar na dan pokvari ugođaj.

Đoković se u meč za trofej plasirao pobjedom nad Francuzem Rišarom Gaskeom (6:4, 6:2), za sat i 19 minuta igre. Nikada nije izgubio u Pekingu.

Nekoliko sati ranije, Nadal je bez borbe eliminisao Tomaša Berdiha. Čeh je odustao u prvom setu, pri vođstvu favorita 4:2.

Đoković je imao teži posao. Pogotovo u prvom setu, u kojem je Francuz dugo, dugo odolijevao.

Gaske je prvi osvojio gem na servis protivnika. Poveo je 3:1, kada je Đoković poslije velike borbe uspio da se razigra, izjednači, pa povede (4:3). Za 46 minuta završen je prvi set (6:4).

U drugom je bilo manje neizvjesnosti, iako je Gaske u finišu osvojio svoj drugi gem i podsjetio Novaka da će morati da se bori do kraja.

Đoković i Nadal odigrali su do sada 37 mečeva. Srpski teniser ostvario je 15 pobjeda, Nadal 22. Ove godine su se četiri puta susreli, a Novak je pobijedio jednom, u Monte Karlu (6:2, 7:6).

Španac je potom pobjeđivao na Rolan Garosu (6:4, 3:6, 6:1, 6:7, 9:7), u Montrealu (6:4, 3:6, 7:6) i na US Openu (6:2, 3:6, 6:4, 6:1).

(MONDO/Foto: Beta/AP/David Goldman)