KUP EHF: Težak poraz Borca m:tel!

Banjalučki Borac pretrpio je u subotu težak poraz u prvoj utakmici drugog kola Kupa EHF od slovačkog Sporta iz Hlohoveca sa 36:23 (15:8).

KUP EHF: Težak poraz Borca m:tel! Izvor: MONDO

Nakon debakla protiv Tatrana u Prešovu (21:41) u SEHA ligi, rukometaši Borca m:tel su u okviru drugog kola Kupa EHF nastavili gostovanje u Slovačkoj, ali su i protiv Sporta iz Hlohoveca doživjeli novi debakl!

Domaći su razbili šampiona Bosne i Hercegovine iako su se izabranici Bojana Crnomarkovića prikazali u boljem svjetlu zbog činjenice da su glavni igrači odmarali u utakmici u Prešovu.

Ali, to nije bilo ni izbliza dovoljno za raspoložene Slovake.

Crveno-plavi su se dobro držali u prvih dvadesetak minuta utakmice u dvorani pred oko 1.300 domaćih navijača, ali su domaći igrači stigli do +4 (11:7), a onda i furioznom igrom kaznili greške gostiju i otišli na praktično nedostižnih 15:7, da bi Borac prije odmora uspio još samo da postigne jedan gol.

U nastavku je prednost konstatno rasla u korist slovačke ekipe do maksimalnih +13, a Banjalučani su uspjeli u pojedinim trenucima da smanje na 10 golova razlike i to je bilo sve.

Prvo ime Banjalučana bio je Srđan Trivundža sa šest golova, dok je Stefan Janković postigao dva pogotka manje. U taboru domaćina prednjačio je Ljubomir Duris sa sedam golova.

Revanš se igra u nedjelju u 18 časova takođe u Slovačkoj.

(MONDO, foto: MONDO arhiva)