VATERPOLO: Radnički završio sa stilom

Kragujevačka ekipa sa sve tri pobjede završila drugu rundu kvalifikacija i sada je na korak od Lige šampiona.

VATERPOLO: Radnički završio sa stilom Izvor: MONDO

Vaterpolisti Radničkog savladali su zagrebačku Mladost 12:6 (4:2, 2:1, 3:1, 3:3) u 3. kolu C grupe druge runde kvalifikacija za Ligu šampiona i na taj način, poslije pobjede nad italijanskim gigantom Pro Rekom i Budvom, potvrdili lidersku poziciju na turniru, koja im donosi lakšeg rivala u posljednjoj fazi kvalifikacija.

Hrvati su uspjeli samo da povedu preko Milakovića u prvom napadu, ali su se potom Kragujevčani razbudili i sa tri vezana gola poveli 3:1. Protivničku mrežu načeo je Damir Burić, a ubrzo su mu se pridružili Đorđe Filipović i Filip Filipović.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 6:3, a ako je i bilo nekih dilema, Radnički ih je otklonio u trećoj četvrtini, kada se golovima Filipa Filipovića, Dušana Markovića i Zlokovića "odlijepio" na velikih 9:4.

Najefikasniji je bio je Zloković sa četiri gola, Filip Filipović je postigao tri, a Đorđe Filipović dva. Po jednom su se u strijelce upisal Burić, Miličić i Marković.

Sori - Gradski bazen. Gledalaca: 300. Sudije: Margeta (Slovenija) i Špigl (Njemačka).

Igrač više: Mladost 10/2, Radnički 5/2.

MLADOST: Pavić, Bukić 1, Josipović, Lončar, Martinić, Živković, Dašić, Milaković 3, Pavičić, Živković 1, Vukićević 1, Gagulić, Marčelić.

RADNIČKI: Radić, Burić 1, Rozental, Korolija, Miličić 1, Ćirić, Basara, Zloković 4, F. Filipović 3, Marković 1, Đ. Filipović 2, Stivens.

(MONDO, foto: VK Radnički)