LINC: Ana "troši" drugu godinu bez titule

Srpska teniserka nije uspjela da trijumfuje u finalu u Lincu. Pobijedila je Angelik Kerber (6:4, 7(8):6).

LINC: Ana "troši" drugu godinu bez titule Izvor: MONDO

Ivanovićeva je posljednji turnir osvojila početkom novembra 2011.

Više od sat i po borila se da osvoji svoj treći trofej u tom gradu, čak je izborila i set loptu, kojom je mogla da produži meč... Međutim, u ključnim momentima je poklekla.

Iako je sredinom prvog (od 1:4 do 4:4) i početkom drugog seta (3:1) nagovijestila da je spremna za borbu i pobjedu, to nije uspjela da dokaže u najvažnijim trenucima duela.

Ani čak ni odbrana od tri meč lopte protivnice (pri zaostatku u gemovima 4:5) nije poslužila kao stimulans da se trgne i napravi odlučujući korak ka trofeju.

Suprotno tome, Ivanovićeva je i pri vođstvu 6:5 u drugom setu, još jednom dopustila rivalki da se vrati u meč. Potom je propustila i set loptu, što je definitivnio bio dovoljno dobar poklon za Kerber.

Dvije teniserke do sada su odigrale četiri međusobna duela i Beograđanka je tri puta pobjeđivala.

Ana je u Lincu popravila svoju poziciju na WTA listi za dva mjesta, ali je izvjesno da će joj skok na 14. mjesto biti slaba utjeha za propuštene šanse u finalu.

Ivanovićeva je posljednji trofej osvojila u novembru 2011. godine, u Baliju.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Zou Zheng)