LŠ: Solidan otpor Zvezdašica, ali poraz

Odbojkašice Crvene zvezde uprkos borbenosti nisu uspjele da iznenade iskusnu ekipu azerbejdžanskog Igtisadčija. - 3:0 (25:15, 25:16, 25:23) u LŠ.

LŠ: Solidan otpor Zvezdašica, ali poraz Izvor: MONDO

Mlada ekipa Crvene zvezde dostojno se držala u meču sa favorizovanim rivalom na početku Lige šampiona, ali nije uspjela da priredi iznenađenje.

Izabranice Ratka Pavličevića poražene su u Beogradu od Igtisadčija iz Bakua 0:3 (15:25, 16:25, 23:25), dok su u drugom meču Grupe B odbojkašice moskovskog Dinama bile bolje od Pjaćence 3:1.

Mladi tim Zvezde poslije ubjedljivo izgubljenog prvog seta odlično je počeo drugi i došao do prednosti 8:2. Ipak, iskusnije igračice azerbejdžanskog tima tada su pojačale tempo, došle do 13:13, a onda i preokrenule rezultat u svoju korist.

Najveća borba viđena je u trećem setu, u kojem je Zvezda poslije 5:5 povela 8:5, ali ni ovaj put nije imala snage da osvoji set. Srpske šampionke borile su se do kraja, ali nisu uspjele da izbjegnu ubjedljiv poraz.

(MONDO, foto: MN Press)