ISTANBUL: Serena je kraljica 2013!

Serena Vilijams osvojila je završni turnir sezone u Istanbulu, pobijedivši u finalu Kineskinju Li Na sa 2:1 u setovima 2:6, 6:3, 6:0.

ISTANBUL: Serena je kraljica 2013! Izvor: MONDO

Amerikanka je u 11. međusobnom duelu upisala 10. pobjedu i to za dva sata i devet minuta igre. Vilijamsova je tako turnir u Istanbulu završila bez poraza, a ovo joj je bila 11. titula u sezoni.

Kinseskinja je u prvom setu Vilijamsovoj oduzela dva servisa i poslije 37 minuta igre došla do prednosti od 1:0, iako je taj dio meča obilježio loš procenat ubačenog prvog servisa Na Li.

Na početku drugog seta viđena je velika borba na servis Amerikanke, koja je tada uspjela da spasi dvije brejk lopte i ipak dođe do prednosti.

Već u narednom gemu Vilijamsova je napravila prvi brejk u meču, Kineskinja je uspjela da uzvrati, međutim, Amerikanka, prva teniserka na WTA rang listi, je još jednom do kraja tog perioda igre oduzela servis i tako došla do izjednačenja u setovima.

U odlučujućem setu, Amerikanka je odličnim servisima, kao i sjajnim riternom u potpunosti nadigrala Na, pa poslije 34 minuta došla do pobjede i titule na završnom turniru sezone.

(MONDO/Beta, Foto: Guliver/Getty Images/Lintao Zhang)