Nole počeo u prvoj, završio u trećoj brzini

...a "vozio" je i petom. Poslije uzbudljivog prvog seta, Novak Đoković lagano priveo meč kraju na ATP turniru u Parizu protiv malo poznatog Erbera.

Nole počeo u prvoj, završio u trećoj brzini Izvor: MONDO

Novak Đoković, mimo očekivanja, imao je prilično uzbudljiv duel sa Francuzom Pjer Ig Erberom, 189. igračem na ATP listi, u drugom kolu Mastersa u Parizu.

Očekivala se sigurna pobjeda Noleta, ali po Srbina nije sve bilo jednostavno. Doduše, samo u prvom setu - 7:6, 6:3!

Mladi francuski teniser (22 godine) nije se dao protiv velikog favorita, uspijevao je da zadrži servis i da u 12. gemu prilično uzdrma dojučerašnjeg najboljeg igrača svijeta, koji upravo u "Gradu svjetlosti" juriša opet na lidersku poziciju na ATP listi.

Imao je Erber dvije brejk i set lopte, ali nije nijednu iskoristio. Đoković se u posljednjem trenutku za dobijanje prvog dijela igre uozbiljio i uspio da kroz taj-brejk okonča dramatičan set.

Đoković u drugom setu nije svom protivniku dozvolio mnogo prilika. Podigao je nivo igre i lagano izborio treće kolo, iako je Francuz vezao tri gema.

Naredni rival srpskog tenisera biće Amerikanac Džon Izner.

(MONDO, foto:Foto: Guliver/Getty Images/Dean Mouhtaropoulos)