PARIZ: "Air Đoković" preletio Iznera

Američki dvometraš (2,08 metra) dugo odolijevao napadima srpskogtenisera, čak i poveo 1:0 u setovima, ali je na kraju izgubio.

PARIZ: "Air Đoković" preletio Iznera Izvor: MONDO

Još jednom je potvrđeno da Novaku Đokoviću "ne leži" Džon Izner.

Najbolji srpski teniser i Amerikanac odigrali su, do osmine finala Mastersa u Parizu, pet mečeva, a Novak je bio u prednosti za jednu pobiedu.

Od ovog četvrtka vodi 4:2.

Nole se u četvrtfinale turnira u Parizu plasirao pobiedom 2:1 u setovima (6:7, 6:1, 6:2).

Visoki Amerikanac dugo je odolijevao napadima srpskog tenisera, spasio je čak 12 brejk lopti (od ukupno 16), ali mu je poslije velike borbe u prvom setu, koji je riješen taj-brejkom (7:5), ponestalo snage.

Đoković, uprkos nevjerovatnom prvom servisu rivala, nije gubio smirenost. Čekao je svoju priliku i, konačno, u četvrtom gemu drugog seta osvojio gem na servis Iznera.

Od tada je sve bilo lakše...

Rutinski je Đoković priveo drugi set kraju, a potom u petom i sedmom gemu trećeg seta ponovo napravio brejkove za 2:1 i pobedu.

Naredni Novakov rival na turniru koji je osvojio 2009. godine biće Švajcarac Stanislas Vavrinka.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty images/Julian Finney )