SOFIJA: Ana izgubila, ali je u polufinalu

Srpska teniserka u trećem setu vodila 5:2 protiv Vesnine, ali je izgubila. Zbog osvojenog jednog seta prošla u polufinale turnira šampionki.

SOFIJA: Ana izgubila, ali je u polufinalu Izvor: MONDO

Ana Ivanović je bila na samo jedan gem od maksimalne tri pobjede u grupnoj fazi turnira šampionki koji se igra u glavnom gradu Bugarske, ali nije uspjela da u velikom stilu prođe u polufinale.

Poslije pobjeda protiv Cvetane Pironkove i Samante Stosur izgubila je od Elene Vesnine - 1:2 (4:6, 6:3, 6:7).

Srpskoj teniserki bio je dovoljan jedan osvojen set u duelu sa Ruskinjom, ali je ipak mogla da osvoji dva. Došla je na samo korak od pobjede, kada je u trećem setu povela 5:2.

Uslijedio je, međutim, nevjerovatan pad u njenoj igri i poraz u taj-brejku (ubjedljivih 1:7).

Bez obzira na to, Ana je prošla u polufinale i igraće protiv Simone Halep ili Anastasije Pavljučenkove. To će zavisiti od učinka Samante Stosur protiv Cvetane Pironkove, odnosno od toga da li će Ana u polufinale kao prva ili kao druga iz svoje grupe.

Ivanovićeva je turnir šampionki osvojila 2010. i 2011. godine.

(MONDO, Foto: Beta/AP/Chen Hang )