Nadala pobjeda dijeli od odbrane "Broja 1"

Rafael Nadal revanširao se Davidu Fereru za poraz u polufinalu Pariza.

Nadala pobjeda dijeli od odbrane "Broja 1" Izvor: MONDO

Rafaela Nadala još jedna pobjeda dijeli od odbrane prve pozicije na ATP listi.

Aktuelni "Broj 1" revanširao se zemljaku Davidu Fereru za poraz u polufinalu Mastersa u Parizu. U prvom kolu Grupe A, na završnom turniru Masters serije u Londonu, Nadal je glatko dobio Ferera rezultatom 6:3, 6:2.

To znači da Rafa sa još jednom pobjedom u grupi, u kojoj su još Stanislas Vavrinka i Tomaš Berdih, definitivno završava sezonu kao "Broj 1", bez obzira na to šta Novak Đoković uradi u Londonu i potom u finalu Dejvis kupa za ovu sezonu.

U prvom meču Grupe A, Vavrinka je nadigrao Berdiha 6:3, 6:7 (0:7), 6:3.

Na najvećem turniru koji u karijeri nije osvojio, Nadal se u prvom meču na terenu zadržao 75 minuta. Toliko mu je trebalo da se osveti Fereru (31) za poraz od prošle subote, kada je u Bersiju bilo 6:3, 7:5 za četiri godine starijeg Španca, koji je tako uspio da prekine niz od devet uzastopnih poraza od najboljeg španskog tenisera svih vremena.

Ipak, osveta je bila brza i efektna - sada je 21:5 za Nadala, koji je u prvom setu ključni brejk napravio pri rezultatu 2:2, a potom ga potvrdio još jednim brejkom, ostvarenim bez izgubljenog poena, za 6:3.

U drugom, Nadal (27) se igrao sa Fererom do 5:0, tada malo stao i kao da je počastio prijatelja prepuštanjem dva gema u nizu, što je bio uvod za novi brejk - 6:2.

GRUPA A

(5) Tomaš Berdih - (7) Stanislas Vavrinka 3.6, 7:6 (7:0), 3:6
(1) Rafael Nadal - (3) David Ferer 6:3, 6:2

TABELA: Nadal 1-0 (2-0, 12-5), Vavrinka 1-0 (2-1, 18-13), Berdih 0-1 (1-2, 13-18), Ferer 0-1 (0-2, 5-12).

GRUPA B

(4) Huan Martin Del Potro - (8) Rišar Gaske 6:7 (4:7), 6:3, 7:5

Novak Đoković - (6) Rodžer Federer (utorak, 21.00)

TABELA: Del Potro 1-0 (2-1, 19-15), Rišar Gaske 0-1 (1-2, 15-19), Novak Đoković - , Rodžer Federer - .

RAFA VS OSTALI 111-38
Rafa je izraziti favorit u svojoj grupi. Protiv Ferera je upisao 21. pobjedu u 26 mečeva, sa Vavrinkom ima 11-0, dok mu je najviše problema pravio Del Potro sa kojim ima "samo" 8-4. Ukupno, protiv sedmorice učesnika finala Masters serije, Nadal ima nevjerovatan skor od 111-38, a najviše poraza doživio je, naravno, od Đokovića (16). Federer ga je pobijedio deset puta, a Berdih tri. Gaske, poput Vavrinke, nijednom u 12 pokušaja.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty Images/Feng Li)