Nadal ubio dvije muve jednim udarcem

Španski teniser plasirao se u polufinale završnog Mastersa u Londonu i osigurao zvanje najboljeg na kraju godine.

Nadal ubio dvije muve jednim udarcem Izvor: MONDO

Rafael Nadal doputovao je iz Pariza u London, svjestan da su mu dvije pobjede u grupnoj fazi turnira dovoljne da u 2014. uđe kao No.1 na ATP listi.

Ove i prošle godine to zadovoljstvo je imao Novak Đoković...

Mora se priznati da su Nadalu žrijeb i raspored takmičenja u O2 areni itekako išli na ruku.

U prvom kolu za protivnika je imao umornog Davida Ferera, poraženog finalistu Mastersa u Parizu (6:3, 6:2), a u drugom jednu od svojih standardnih "mušterija", Stanislasa Vavrinku.

Švajcarac je u srijedu dao sve od sebe, ali nije uspio da premosti barijeru, koju Nadal neumoljivo "zida" još od Australijan opena 2007. godine - 7:6 (7:5), 7:6 (8:6).

Bio je to njihov 12. međusobni meč i ne samo da je Majorčanin povisio vođstvo na 12:0, nego Vavrinka i dalje ne zna za osvojeni set. Poslije najnovijeg poraza, u toj rubrici stoji potpuno nevjerovatan rezultat - 26:0!

Podsjetimo da je Vavrinka trenutno osmi reket svijeta...

Švajcarac nije pao bez "ispaljenog metka", naprotiv. U prvom setu je napravio brejk za izjednačenje na 5:5, ali je time samo odložio egzekuciju do "taj-brejka".

Slična priča viđena je i u drugom setu, samo što je tada od 1:4 stigao do 4:4... I što je u "taj brejku" imao set loptu. Preokrenuo je Vavrinka sa 0:3 na 5:4, imao dva servisa, ali je forhend za dvije set lopte otišao koji centimetar van terena.

Potom je donekle ispravio grešku, opet stekao minimalno vođstvo, ali je Rafa odgovorio sa tri vezana poena i završio ogroman posao. Vavrinka je na meč lopti poslao bekhend u mrežu.

Nadal se u posljednjem kolu svoje grupe sastaje sa Tomašom Berdihom i možda će, čak, biti u poziciji da bira protivnika u polufinalu.

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images/Clive Brunskill)