LONDON: Đoković u polufinalu!

Srpski teniser vezao 19. uzastopnu pobjedu i plasirao se u polufinale Mastersa u Londonu - 6:3, 3:6, 6:3 protiv Huana Martina del Potra.

LONDON: Đoković u polufinalu! Izvor: MONDO

U14. međusobnom duelu Novaka Đokovića i Argentinca Huana Martina del Potra ponovo je slavio srpski teniser.

Prethodni put sastali su se sredinom oktobra u finalu turnira u Šangaju, kada je Đoković pobijedio 2:1 u setovima i poveo 10:3 u ukupnom skoru.

Duelom drugog kola završnog Masters turnira ove sezone, u Londonu, Nole je uvećao razliku. Pobijedio je 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:3 i plasirao se u polufinale, gdje je već Rafael Nadal.

U prvom meču Grupe B ovog četvrtka Rodžer Federer je bio bolji od Rišara Gaskea, čime je ostao u trci za polufinale.

Đoković je na startu Masters kupa savladao Rodžera Federera, dok je Del Potro bio uspješniji od Rišara Gaskea.

Srpski teniser i Argentinac nalaze se u odličnoj formi, što potvrđuju Đokovićevih 18 pobjeda u isto toliko mečeva od US Opena, kao i Del Potrovih 16 pobjeda, uz dva poraza u istom periodu.

Duel u Londonu počeli su napeto, teško dobijajući gemove na svoj servis. Iako je već na startu meča Argentinac imao dvije brejk lopte, Đoković je bio taj koji je prvi osvojio gem na protivnikov servis, kada je poveo 4:2. I prije toga imao je tri brejk šanse u četvrtom gemu, ali ih nije iskoristio. Ipak, jedan brejk bio je dovoljan za prednost u setovima.

U drugom setu je bilo drugačije. I jedan i drugi teniser dobro su igrali gemove na svoj servis, sve do šestog, kada je Del Potro iskoristio prvu brejk loptu.

Đoković do kraja seta nije uspio da dođe ni do jedne brejk šanse, pa je Argentinac izjednačio i izborio treći set.

Najbolji srpski teniser, trenutno drugi na svijetu, tek u šestom gemu trećeg seta došao je do prve brejk lopte još od kada je poveo 4:2 u prvom setu. I nije propustio priliku - iskoristio je prvu od tri vezane šanse (0:40) da oduzme gem na servis Del Potra. Kao i u prethodnom slučaju, poveo je 4:2, a onda sačuvao razliku za pobjedu koja mu je donijela plasman u polufinale.

Dakle, u trećem kolu Đoković i Gaske igraće revijalni meč, a Federer i Del Potro za plasman među četiri najbolja na Masters kupu u Londonu.

(MONDO, Foto: Guliver/Getty images/Julian Finney)