Poraz Borca m:tel na Čopovom debiju

Slovenački stručnjak Jani Čop porazom je debitovao na klupi Borca m:tel izgubivši u Skoplju u devetom kolu SEHA lige od Vardara (28:24).

Poraz Borca m:tel na Čopovom debiju Izvor: MONDO

Prednost makedonskog predstavnika u pojedinim trenucima susreta iznosila je i osam golova (22:14), međutim "crveno-plavi" su uspjeli da do kraja susreta razliku smanje na više nego pristojnih -4, prenosi "Borac-sport".

Igrači Andona Boškovskog u meč sa Borcem ušli su bez ruskog trojca Timur Dibirov - Aleksej Rastvorcev - Mihail Čipurin, te Aleksa Dujšebajeva, Petra Angelova i Vlade Nedanovskog. Međutim, i pored izostanka spomenute šestorke, Vardar je već na startu meča uspio da stvori osjetniju prednost (6:1), ponajviše zahvaljujući rasploženom reprezentativcu Srbije Dobrivoju Markoviću, a sa prednošću domaćih od pet golova se otišlo i na odmor (15:10).

Polovinom drugog dijela igre domaći rukometaši stižu do najveće prednosti na meču, +8 (22:14), međutim, na krilima odličnog Nemanje Bezbradice, Borac uspijeva da smanji zaostatak do konačnih -4.

Što se tiče individualnog učinka, najefikasniji u ekipi Borca bio je Srđan Trivundža sa sedam golova, dok je drugi strijelac ekipe bio Nemanja Bezbradica, koji je svih svojih šest golova postigao u drugom poluvremenu, odnosno u intervalu od 46. do 56. minuta. Ovome svakako treba dodati i sjajnu partiju Mirze Haseljića, koji je sakupio 15 uspješnih intervencija. U domaćem sastavu briljirao je krilni igrač srpske reprezentacije Dobrivoje Marković sa deset golova, dok su duplo manje postigli Igor Karačić i Matjaž Brumen.

Sljedećeg petka Borčevi rukometaši igraju meč desetog kola i to na Cetinju protiv Lovćena.

VARDAR - BORAC m:tel 28:24 (15:10)

dvorana: SRC Kale, gledalaca: 1500, sudije: Ivan Pavićević i Miloš Ražnjatović, sedmerci: Vardar 2 (2), Borac m:tel 6 (4), isključenja: Vardar 6 minuta, Borac m:tel 4 minuta.

VARDAR: Milić (13 odbrana), Malumbres (4 odbrane), Daskaloski, M. Stoilov, S. Stoilov 1, Pribak, Toskić 3, Raković, Petrić 2, Jovčevski, Marković 10, Karačić 5, Abutović, Lazarov 1, Terzić 1, Brumen 5. Trener: Andon Boškovski.

BORAC m:tel: Haseljić (15 odbrana), Blažević (1 odbrana), Janković 2, Hercegovac, Tešić 1, Krstajić, Mikić 1, Nježić 1, Vučić, Bezbradica 6, Rađenović, Obradović 2, Trivundža 7, Ćeranić 2, Nikolić 2. Trener: Jani Čop.

(MONDO, foto: SEHA liga)