Arunović druga u finalu Svjetskog kupa

Srpska reprezentativka u streljaštvu osvojila je mali kristalni globus malokalibarskim pištoljem u finalu Svjetskog kupa u Minhenu.

Arunović druga u finalu Svjetskog kupa Izvor: MONDO

U borbi za zlatnu medalju Zorana Arunović je poražene od Jing Jan Žang iz Kine sa 8:2.

Zorani Arunović je ovo bilo četvrto učešće u finalu Svjetskog kupa i prva medalja.

"Četvrta sreća! Prošle i pretprošle godine sam ostala bez medalje, doduše vazdušnim pištoljem, tako da mi je ovaj trofej veoma drag. Izgubila sam od trenutno spremnije takmičarke, koja je to pokazala i u osnovnom dijelu kada je sa 587 krugova bila najbolja", rekla je Zorana Arunović poslije uzbudljivog finala.

U pet serija od po pet metaka brzom paljbom finalnog meča Kineskinja je pobijedila. U tri serije Žangova je bila preciznija od srpske reprezentativke, za šta je dobila po dva boda, a u dvije serije bile su izjednačene, svakom je pripao po bod.

U izjednačenom polufinalu Arunovićeva je bila najuspješnija sa 17 poena. U seriji od 25 metaka brzom paljbom pogodila je 17 "unutrašnjih centara" (rezultat bolji od 10,3), jedan više od Đingđing Žang, koja do ove sezone nije imala zapažene plasmane, izuzimajući bronzu u Svjetskom kupu 2010.

Bronzu je osvojila je Kineskinja Jing Juan savladavši u meču za treće mesto Njemicu mongolskog porijekla Mungbajar Dorjsuren sa 8:4.

Arunovićevu u Minhenu očekuje i takmičenje vazdušnim pištoljem.

(MONDO, foto: MN Press)