VATERPOLO: Radnički u Ligi šampiona

Kragujevački tim debitovaće u LEN Ligi šampiona poslije dvomeča sa Vuljagmenijem, uprkos porazu u Grčkoj (6:5).

VATERPOLO: Radnički u Ligi šampiona Izvor: MONDO

Radnički - Partizan, u Ligi šampiona!

Kragujevčani su u subotu popodne izborili prvi plasman u LEN Ligu šampiona u istoriji kluba i "upali" su u Grupu B, gdje se nalazi sedmostruki prvak Evrope, Partizan.

Poslije ubedljive pobjede u Kragujevcu nad Vuljagmenijem od 11:6, tim Dejana Jovovića pretvorio je revanš u Grčkoj u formalnost, pa je i poraz od 6:5 bio sasvim dovoljan za prolaz kroz posljednju, treću rundu kvalifikacija.

Šumadinci su tako doživjeli prvi poraz tek u dvadesetom meču na evropskoj sceni, ali su ipak uspjeli da ispune prvi ovosezonski cilj – ulazak u grupnu fazu najelitnijeg evropskog takmičenja, što je veliki uspjeh s obzirom na to da klub igra tek drugu sezonu.

Kragujevčani su dobro otvorili utakmicu, pogocima Borisa Zlokovića i Filipa Filipovića kraj prve četvrtine dočekali su sa vođstvom 2:1, a potom im se pridružio i Slavko Gak, pa su na poluvrijeme otišli sa dva gola "viška" – 3:1.

Međutim, uslijedio je pad u igri izabranika Dejana Jovovića, što je grčki tim iskoristio i stigao do preokreta – 5:4. U posljednjoj dionici po jednom su bili precizni Filipović i Milonakis, tako da nije bilo ni traga neizvjesnosti.

Po dva gola dali su Slavko Gak i Filip Filipović, kao i Milonakis i Afrodakis na drugoj strani, dok su se po jednom u strelce upisali centar Radničkog Boris Zloković i igrači grčkog tima Tigkas i Guvis.

GRUPA A: Eger (Mađarska), Barseloneta (Španija), Jug (Hrvatska), Olimpijakos, pobednik meča Zvezda - Pro Reko, pobednik meča Primorje - Solnok.

GRUPA B: Galatasaraj (Turska), Špandau (Njemačka), Breša (Italija), Partizan (Srbija), Oradea (Rumunija), Radnički (Srbija).