Nadala i Đokovića dijeli 920, možda i manje

Najbolji srpski teniser Novak Đoković smanjio je zaostatak u odnosu na provoplasiranog Španca Rafaela Nadala na najnovijoj ATP rang listi.

Nadala i Đokovića dijeli 920, možda i manje Izvor: MONDO

Đoković je poslije trijumfa na završnom mastersu u Londonu sakupio 12.110 bodova, 910 manje u odnosu na Nadala.

Srpski teniser do kraja sezone neće moći da prestigne Španca, ali će moći da smanji razliku za još 225 bodova, pod uslovom da zabilježi dve pobjede u finalu Dejvis kupa protiv Češke, a Srbija osvoji "salataru".

Pobjeda u singlu, u finalu Dejvis kupa, vredi 75 bodova, s tim da su predviđena dva bonusa za igrača čija reprezentacija na kraju osvoji trofej: bonus od 75 bodova za onoga ko ima sedam pobjeda u siglu i bonus od 125 bodova za one koji imaju osam pobjeda u singlu.

Novak trenutno ima pet iz pet, pa bi sa još dve stigao do manjeg bonusa, odnosno sezonu završio sa 12.335 bodova.

Ipak, ako bi odlučio da ne igra na turnirima prije kraja januara i starta Australijan Opena, Đoković bi nove ATP poene mogao da osvoji tek sredinom februara, jer brani titulu i svih 2.000 bodova u Melburnu. Nadal tamo nije igrao 2012.

Treći na listi je i dalje Španac David Ferer sa 5.800, slede Britanac Endi Marej i Argentinac Huan Martin del Potro, dok se Švajcarac Rodžer Federer vratio na šesto mjesto ispred Čeha Tomaša Berdiha. Od ostalih srpskih tenisera, Janko Tipsarević je zadržao 36. poziciju na svijetu sa 1.130 bodova, dok je Viktor Troicki uprkos suspenziji ponovo napredovao za jedno mjesto i sada je na 76. poziciji (660).

Dušan Lajović je i dalje na 117. poziciji sa 484 boda, Filip Krajinović je pokvario plasman za četiri mjesta i sada je 227. igrač na ATP listi (220).