SEHA: Lovćen ponovo prejak za Borac m:tel

Rukometaši banjalučkog Borac m:tela doživjeli su sedmi poraz, a drugi od tima sa Cetinja (23:27) u SEHA Gasprom Južni tok ligi.

SEHA: Lovćen ponovo prejak za Borac m:tel Izvor: MONDO

Banjalučani su u meču na Cetinju bili oslabljeni neigranjem najboljeg igrača Ratka Nikolića i golmana Mirze Haseljića, što se veoma osjetilo u njihovoj igri.

U prvom dijelu igre vodila se ravnopravna borba, ekipe su se smjenjivale u vođstvo, a najveću prednost imali su gosti kada su u 18. minutu vodili 8:5. Ipak, domaći rukometaši uspjeli su do pauze da preokrenu rezultat i na poluvrijeme odu sa vođstvom 14:12.

Presudna u drugom poluvremenu bila je serija Lovćena 5:0 sredinom nastavka, kada su domaći rukometaši došli na nedostižnih +7 - 22:15. Sve što su izabranici Janija Čopa uspjeli do kraja je smanjenje razlike na 27:23.

"Igrali smo dobro prvo poluvrijeme, imali smo prednost ali izgubili. Nismo mogli računati na povrijeđenog Nikolića i golmana Haseljića. Došli smo da pobijedimo, ali nažalost nismo uspjeli. Domaćin je pokazao više želje i htjenja i sasvim zaluženo je stigao do pobjede", istakao je za klupski sajt trener "crveno-plavih" Jani Čop.

Banjalučane su predvodili Mikić i Trivundža sa po šest golova, dok se kod pobjednika istakao Vukičević sa sedam pogodaka.

Rukometaše Borac m:tela u utorak očekuje novi meč u SEHA ligi. U Boriku od 20 časova dočekaće Zagreb CO.