VATERPOLO: Partizan ima talenat, Zvezda snagu

Crveno-bijeli na Tašmajdanu rutinski savladali "vječitog" rivala - 12:9 (5:1, 3:4, 3:2, 1:2).

VATERPOLO: Partizan ima talenat, Zvezda snagu Izvor: MONDO

Prvak Srbije i aktuelni prvak Evrope - mada se, sticajem okolnosti, nije plasirao u Ligu šampiona 2013/14 - bez većih problema je slavio pobjedu u gradskom derbiju.

U meču 4. kola Prve lige, Zvezda je savladala Partizan rezultatom 12:9 i održala stoprocentan učinak u prvenstvu.

Radnički iz Kragujevca takođe ima svih 12 bodova i naredne subote dočekuje crveno-bijele, u okršaju koji će možda razbiti vodeći tandem i iznjedriti samo jednog lidera.

Pobjednik "vječitog" derbija jasno se nazirao već po završetku prve četvrtine, u kojoj je Partizan poveo preko Gavrila Subotića, a Zvezda odgovorila sa pet uzastopnih pogodaka!

Tim Dejana Savića igrao je čvrsto u odbrani i efikasno u napadu, dok su se crno-bijeli okuražili tek kada su zapali u ozbiljan rezultatski deficit.

Partizanu je, tako, pripala druga četvrtina, u kojoj je je lijepim lob udarcem Dedovića i golom Subotića iz daljine prišao na 7:5.

Minut i po pre poluvremena, crno-bijeli su napravili kontrafaul, a Boris Vapenski to kaznio u kontri, povisio na 8:5 i time zaustavio jedini pravi pokušaj preokreta.

U drugom poluvremenu je iskusniji i kvalitetniji tim Zvezde rutinski održavao prednost. Čak i kad su puleni Vlade Vujasinovića smanjili na 9:7, uzvratili su centar Džon Man sa pozicije pred golom i Andrija Prlainović "žabicom" u desni ugao - 11:7.

Viktor Rašović bio je najefikasniji kod pobjednika sa tri pogotka. Po dva su postigli Man, Prlainović, Vapenski i Strahinja Rašović, a jedan Nikola Vukčević.

U sastavu crno-bijelih, izdvojio se trostruki strijelac Gavril Subotić. Dušan Mandić dva puta je pogodio Zvezdinu mrežu, a Nikola Dedović, Ognjen Stojanović i Ivan Rackov po jednom.

TABELA: Zvezda 12, Radnički 12, Vojvodina 9, Partizan 6, Banjica (-1) 3, ŽAK 1, Nais (-1) 1, Dunav 0.

(MONDO, foto: MN Press)