US OPEN: Federer peti put

Ponovo Rodžer Federer. Petu godinu zaredom Švajcarac sa trofejom odlazi sa US Opena.

US OPEN: Federer peti put Izvor: MONDO

Ovog puta u finalu poslednjeg Gren Slema sezone doskoro suvereni vladar svetskog tenisa preslišao je Škota Endija Mareja u tri seta - 6:2, 7:5, 6:2.

Ispostavilo se da je ovo bio verovatno najlakši meč za Švajcarca u Njujorku. Maltene da se nije pošteno ni oznojio, a finale je bilo završeno.

Trinaesta gren slem titula stigla je u Federerovu vitrinu i sada ga deli još samo korak od izjednačenja rekorda legendarnog Pita Samprasa, koji je osvojio 14 trofeja na četiri najveća svetska turnira.

Dva brejka u prvom setu donela su Federeru uverljivih 6:2 nakon 27 minuta.

U drugom setu Marej je pružio nešto žešći otpor, uspeo je jednom i da oduzme servis Federeru, koji mu je, medjutim, uzvratio duplom merom. Drugi brejk Švajacarac je napravio u poslednjem gemu drugog seta.

Fedeks je bio na dobrom putu da počisti sa nulom Škota u trećem setu. Stigao je na gem od pobede, a zatim dozvolio Mareju da smanji na 5:2.

Dalje nije bilo popusta za šestog tenisera sveta i nakon 111 minuta Švajcarac je smečom okončao ovaj duel i nade Britanaca da će nakon 72 godine prekinuti post na gren slem turnirima.

Trijumfom u finalu Federer je zaradio i 2.500.000 dolara i automobil Leksus. Milion i po Švajcarac je inkasirao na ime njujorške titule, a dodatnih milion kao bonus za rezultat na američkoj turneji. Marej je dobio ček na 750.000 dolara.