POI: Mitrović četvrti u bacanju koplja

Reprezentativac Srbije u atletici Draženko Mitrović zauzeo je četvrto mesto u finalu bacanja koplja na Paraolimpijskim igrama u Pekingu.

POI: Mitrović četvrti u bacanju koplja Izvor: MONDO

On je u finalnom takmičenju zabeležio hitac od 27,42 metara.

Zlatnu medalju osvojio je finski takmičar Marku Dienemeki, srebro je pripalo Irancu Jokaru Abdolrezi, dok se bronzom okitio Feliks Sepeda iz Meksika.

Posle srebrne medalje Borislave Perić u stonom tenisu, ovo je drugi najbolji rezultat koji je u dosadašnjem toku takmičenja ostvarila srpska reprezentacija u Pekingu.

Srpski strelci Živko Papaz i Aleksandar Janda nisu izborili plasman u finale u disciplini slobodan pištolj na 50m sa pomoćnim stalkom, pošto su u kvalifikacijama osvojili 27. i 28. mesto.

Oba strelca upucala su 499 od 600 krugova, a za plasman u finale bilo je potrebno 532, koliko je imao osmoplasirani strelac iz Rusije Sergej Mališev.

Najbolji u kvalifikacijama bio je strelac iz Južne Koreje Si-Kjun Park oborivši svetski i paraolimpijski rekord sa 552 kruga, što je ponovio u finalu i tako došao do zlatne medalje.

Streljaštvo je jedini sport u kome su sportisti sa invaliditetom konkurentni sportistima bez njega.