RUKOMET: Zvezda kroz pakao do Lige šampiona!

Rukometaši Crvene zvezde preživeli su pakao u Italiji, ali su ipak uspeli da se plasiraju u Ligu šampiona!

RUKOMET: Zvezda kroz pakao do Lige šampiona!  Izvor: MONDO

Gubili su zvezdaši i sa osam golova razlike (22:14), bili su na ivici debakla, ali su u poslednjih desetak minuta meča uspeli da se trgnu i ostvare rezultat koji ih je odveo u Ligu šampiona.

Zvezda je izgubila u revanšu od Italgesta Kasarano 27:25, ali je zahvaljujući kapitalu iz beogradskog meča (26:21) prošla u najjače klupsko rukometno takmičenje.

Posle izjednačenih uvodnih minuta, italijanska ekipa se odlepila na 14:10, a u drugom delu prednost je rasla. Bilo je najpre 19:13, potom 22:14, Zvezda potom smanjuje na 22:16, Kasarano ponovo diže na 23:18...

Gotovo izgubljeni meč izvukao je odlični Milašević, ali je cela ekipa odigrala najbolje kad je bilo najpotrebnije.

U dramatičnom finišu, domaćin je imao pet golova prednosti - 25:20, Zvezda potom daje dva gola a ne prima nijedan, a ekipi Igora Butulije laknulo je u poslednjem minutu kada su spustili prednost na -3 (26:23).

Zvezda bi trebalo da igra u Grupi D sa danskim Kopenhagenom, nemačkim Hamburgom i slovačkim Tatran Prešovom. Takmičenje po grupama počinje 1. oktobra.