POI: Poraz stonoteniserki od Nemica

Ženska reprezentacija u stonom tenisu izgubila je od Nemačke u polufinalu, tako da će se u borbi za bronzu sastati sa Jordanom.

POI: Poraz stonoteniserki od Nemica  Izvor: MONDO

Ženska reprezentacija u stonom tenisu u kolicima izgubila je u noći između nedelje i ponedeljka protiv reprezentacije Nemačke sa 3:1 u polufinalu 13. Paraolimpijskih igara u Pekingu.

Stonoteniserka Nada Matić izgubila je prvi meč protiv jedne od najboljih igračica sveta Andree Cimerer sa 3:0.

Rezultat u mečevima se na kratko je bio izjednačen pobedom Borislave Perić nad Monikom Sikur Vajnman (3:2), ali su sve šanse za finale izgubljene posle poraza maksimalnim rezultatom u dublu, i pobede najbolje nemačke stonoteniserke Andree Cimerer nad Perićevom (3:1).

Srpske stonoteniserke u utorak rano ujutru po našem vremenu s reprezentacijom Jordna igraju za treće mesto i bronzanu medalju.

Nada Matić je ocenila da su šanse u polufinalnom meču Srbija - Jordan podjednake.

"Šanse su 50-50. Ako Beba (Borislava Perić) i ja budemo odigrale kako znamo, onda će pobeda biti naša, ali ako se budemo uplašile što se često i dogodi, onda ne verujem da možemo da pobedimo. Za pobedu je potrebna opuštena ruka", rekla je Matićeva.

Jedina šansa za povratak Srbije u borbu za zlato bio je četvrti meč u kome je Perićeva u četvrtom setu izjednačila rezultat na 10:10 i time učinila pobedu Cimerer neizvesnom. Uz nekoliko set lopti, ipak je rezultat prevagnuo na 15:13 u korist Nemice.

"To je moje neiskustvo u odnosu na nju. Ona je godinma u stonom tenisu, jer je igrala još kao zdrava, dok ja igram pet godina. Nisam bila dovoljno koncentrisana na prijem servisa i ne mogu još da dođem sebi koliko sam grešila", rekla je Perićeva.

Paraolimpijske igre održavaju se od 6. do 17. septembra u Pekingu.