• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

MOTO GP: Sete Žibernau ponovo vozi

Španski motociklista Sete Žibernau riješio je da prekine penzionerske dane i vrati se na stazu.

On će poslije dvogodišnje pauze ponovo zauzeti mjesto u Moto GP šampionatu u ekipi Dukati.

Žibernau (35) je riješio da se povuče 2006. godine, posle 14-godišnje karijere, a na odluku su presudno uticale brojne povrede, kao i težak udes na stazi u Kataloniji.

Španski vozač je tokom karijere ostvario devet pobjeda, 30 puta je bio na podijumu, izvezao je 173 trke i upisao 13 pol-pozicija. Ipak, on nikada nije uspio da trijumfuje u najjačoj klasi, iako je uvijek bio najveći konkurent Valentinu Rosiju.

"Veoma sam srećan i uzbuđen što ću se vratiti na stazu. Znam da nisam u najboljoj formi i godinama, ali ću se maksimalno potruditi da ostvarim dobre rezultate. Siguran sam da će biti veoma teško, ali spreman sam za nove napore", izjavio je Žibernau.

Španac je do sada vozio za Jamahu, Hondu, Suzuki i Dukati. Poslije povlačenja njegovo mjesto u italijanskom timu zauzeo je Australijanac Kejsi Stoner, koji je kasnije osvojio titulu svjetskog prvaka.

(MONDO)

Komentari 0

Komentar je uspješno poslat.

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

FK BORAC

RK BORAC