SKIJANJE: Cetel za početak

Katrin Cetel pobjedom u Zeledenu otvorila je novu skijašku sezonu.

SKIJANJE: Cetel za početak Izvor: MONDO

Austrijanka se najvišeg stepenika pobjedničkog podijuma domogla zahvaljujući sjajnoj drugoj vožnji.

Nakon prve Cetel je za vodećom Finkinjom Tanjom Putiainen 15 stotinki, da bi zatim u drugoj ne samo nadoknadila deficit, već i stekla skoro sekundu prednosti (98 stotih delova sekunde).

Treće mjesto iznenadjujuće je osvojila Austrijanka Andrea Fišbaher, koja je imala startni broj 26. Oba je bila peta poslije prve vožnje, a na kraju je zaostala za Cetel 1,48 sekundi.

Prošlogodišnja veleslalomska pobjednica Svjetskog kupa Italijanka Deniz Karbon bila je četvrta sa tri stota dela sekunde daleko od Fišbaherove i isto toliko ispred petoplasirane Švajcarkinje Lare Gut.

Švedjanke Maria Pjetile-Holmer i Anja Peršon zauzele su šesto i sedmo mjesto, Njemica Katrin Helcl bila je osma, a prošlogodišnja ukupna pobjednica Svjetskog kupa, Amerikanka Lindzi Von, deveta.

Najbolja srpska skijašica Jelena Lolović, koja je startovala kao 57, nije uspjela da završi prvu vožnju.

I skijaši novu sezonu Svjetskog kupa počinju u Zeldenu, gdje je za nedjelju zakazan muški veleslalom.