SKIJANJE: Albreht najbrži na startu sezone

Švajcarac Danijel Albreht pobjednik je prvog veleslaloma u novoj sezoni Svjetskog kupa.

SKIJANJE: Albreht najbrži na startu sezone Izvor: MONDO

Švajcarski skijaš je do trijumfa u austrijskom Zeldenu stigao zahvaljujući izvanrednoj prvoj vožnji, kada je stekao prednost od 26 stotinki u odnosu na svog kolegu iz reprezentacije Didijea Kušea.
U drugoj vožnji Albreht je imao treće vrijeme, ali je startovao poslednji i bez većih problema je iskontrolisao vožnju i na kraju bio brži od Kušea 14 stotih dijelova sekunde.
Treće mjesto zauzeo je Amerikanac Ted Ligeti, koji je od pobjedika bio sporiji čak sekundu i 25 stotinki.

Ljubimac domaće publike Benjamin Rajh morao je da se zadovolji četvrtom pozicijom.

Prošlogodišnji pobjednik Svjetskog kupa Amerikanac Bode Miler poslije prve vožnje je bio četvrti, ali je u drugoj napravio grešku na sredini staze i na kraji je zauzeo tek deseto mjesto.

Najveći aplauz dobio je Norvežanin Aksel Lund Svindal, koji se vratio na stazu poslije skoro godinu dana, nakon što se oporavio od višestrukog preloma noge do kojeg je došlo na treningu. Današnji veleslalom završio je na 13. mjestu.

Takmičenje najboljih skijaša svijeta biće nastavljeno za tri sedmice, kada je u Leviju u Finskoj na programu slalom.