PARIZ: Tursunov predao srpskom Zorou

Ruski teniser predao je meč Novaku Đokoviću kod rezultata 6:2, 4:3, poslije 53 minuta igre.

PARIZ: Tursunov predao srpskom Zorou Izvor: MONDO

Novak Đoković je ostao jedini srpski predstavnik u singlu na turniru Masters serije u Parizu poslije eliminacija Tipsarevića i Troickog.

On je do trećeg kola, gdje čeka pobjednika duela Žo Vilfred Conga - Radek Štepanek, stigao predajom Dmitrija Tursunova kod rezultata 6:2, 4:3, poslije 53 minuta.

Od početka je bilo očigledno da 26. teniser sveta ima problem sa desnim ramenom. Njegovi servisi nisu bili onako snažni kao obično. Zato je Tursunov u pauzi između dva seta zatražio ljekarsku pomoć, ali tada nije htio da se preda.

Međutim, to je morao da učini u drugom setu kod rezultata 4:3 za Đokovića (bez brejka prednosti).

A počeo je u "Noletovom stilu". Na teren dvorane "Bersi" srpski teniser je izašao nastavljajući tradiciju započetu prošle godine, kada je u arenu ulazio sa maskom Zoroa, ali riješen da sruši drugu, neprijatnu tradiciju.

Đoković je do sada samo jednom stizao do drugog kola u Parizu, a i tada mu je to bio krajnji domet.

I odmah na početku meča je rivalu iz Rusije stavio do znanja ko je ko. Poveo je Novak 3:0, uz jedan brejk, održavao prednost do 5:2 kada je ponovo oduzeo servis protivniku - 6:2.

U drugom setu je Rus krenuo na sve ili ništa. To mu se isplatilo već u trećem gemu kada je napravio brejk bez izgubljenog poena.

Međutim, Đoković je odmah uzvratio - 2:2. Igralo se zatim "gem za gem", do predaje ruskog tenisera.

Tako je treći reket svijeta došao do pobjede u prvom okršaju sa Tursunovim.

U trećem kolu će Đoković, ko god da mu bude protivnik, igrati sa starim znancem.

Congu je savladao početko godine u finalu Australijan opena, a Francuz mu se revanširao nedavno u Bangkoku.

Štepanek je do drugog kola stigao pobjedom nad domaćim teniserom, Žikelom - 6:4, 3:6, 6:4, a sa Đokovićem ima negativan skor - 1:3.

Njihov duel sa US opena 2007. se svrstava u antologijske mečeve. Tada je Novak slavio u taj-brejku petog seta.