PARIZ: Congi titula i šangajska viza

Žo Vilfred Conga osvojio je turnir u Parizu i obezbjedio učešće na završnoj predstavi sezone, Masters kupu u Šangaju.

PARIZ: Congi titula i šangajska viza Izvor: MONDO

Do titule na domaćem terenu stigao je pobjedom nad Davidom Nalbandijanom za tačno dva sata - 6:3, 4:6, 6:4. Tako nije dozvolio Argentincu da postane jednini igrač koji će odbraniti trofej na turniru u "Bersiju".

Nošen bučnim navijanjem, kakvo se najčešće viđa na fudbalskim utakmicama, 23-godišnji Francuz je u prvom okršaju sa Nalbandijanom uspio da slavi.

Trijuf je ostvario najviše zahvaljujući odličnim servisima, koji ga je "izdao" samo u drugom setu. Napravio je čak 25 asova!

Prvi set je Conga osvojio pošto je uspio jednom da oduzme servis rivalu.

Argentinac je uspio da uzvrati. U drugom setu je prvo propustio da u jednom gemu realizuje tri brejk prilike, ali narednu šansu je iskoristio što je bilo dovoljno za izjednačenje u setovima.

Međutim, Nalbandijanovu nesigurnost u trećem setu je "heroj Francuske" kaznio, brejkom za 2:1. Tu prednost je uspio da sačuva do kraja iako je Argentinac imao tri lopte za izjednačenje u gemu u kome je Conga servirao za meč.

Ponovo je "replika Muhameda Alija" odservirala kako zna i rezultatom 6:4 u trećem setu osvojio drugi turnir u karijeri.