VATERPOLO: Jadran i Primorac gaze

Vaterpolisti hercegnovskog Jadrana i kotorskog Primorca ponovo su briljirali.

VATERPOLO: Jadran i Primorac gaze Izvor: MONDO

Jadran je na svom plivalištu deklasirao imenjaka iz Splita 20:6 (6:3, 6:1, 4:2, 4:0), dok je Primorac bio ubjedljiv na gostovanju Pošku 15:4 (4:0, 4:0, 4:1, 3:3).

U derbiju kola Budvanska rivijera poražena je u Zagrebu od ekipe Mladosti rezultatom 8:4 (2:1, 1:2, 4:1, 1:0).

Jadran ostaje lider

Novljani su održali čas vaterpola gostima iz Splita. Inspirisani izabranici Zorana Mustura napunili su do vrha mrežu Splićana. Već do odlaska na odmor pobjednik je uveliko bio riješen – Novljani su na poluvremenu imali prednost od osam golova, a do kraja susreta stigli su na velikih plus 14.

Primorac ubjedljiv u Splitu

Crnogorski šampion ostvario je ubjedljivu pobjedu na gostovanju Pošku i zadržao korak za komšijama iz Herceg Novog, koji zauzimaju lidersku poziciju na tabeli. Neizvesnosti u Splitu skoro da nije ni bilo, jer su Kotorani prvi put kapitulirali sredinom treće četvrtine. Do tog momenta mreža domaćina već se tresla deset puta.

Budvani potopljeni u Zagrebu

Maksimalan učinak crnogorskih klubova u šestom kolu Jadranske lige pokvarila je Budvanska rivijera koja je u derbiju kola poražena u Zagrebu sa 8:4.

Budvani su pružili jak otpor domaćinu u prve dvije dionice koje su okončane nerešenim rezultatom. Nastavk je obeležio pad u igri izabranika Veselina DJuha, što je zagrebački tim znao da iskoristi.

Pitanje pobjedenika riješeno je u trećoj dionici, u kojoj su vaterpolisti Mladosti četri puta zatresli mrežu Budvana uz samo jedan primljeni pogodak.