WTA MASTERS: JJ pobjedom u polufinale

Prva teniserka svijeta poslije drugog trijumfa obezbijedila plasmam u polufinale Mastersa u Dohi.

WTA MASTERS: JJ pobjedom u polufinale Izvor: MONDO

Jelena Janković će igrati u polufinalu Mastersa u Dohi. Iako joj je za to bio potreban samo jedan set u duelu sa Svetlanom Kuznjecovom, Srpkinja je savladala Ruskinju - 7:6 (6), 6:4.

Najbolja teniserka svijeta će u petak igrati protiv Vere Zvonareve u trećem, posljednjem kolu, za prvo mjesto u Beloj grupi. U zavisnosti od razvoja događaja u Bordo grupi, Jankovićeva i Zvonareva bi mogle da taktiziraju i "biraju" protivnicu u polufinalu.

Inače, Srpkinja je "duplo" bolja u dosadašnjim duelima sa Zvonarevom - 6:3.

Uspjela je i da izjednači skor sa Kuznjecovom, koja je vodila 4:3. Čak i u 2008, u kojoj je Jelena stigla do vrha WTA karavana i obezbijedila ostanak na toj poziciji do kraja godine, Ruskinja je bila uspješnija - 2:1.

Početni utisak meča drugog kola Bele grupe je bio da će Jelena lako riješiti u svoju korist prvi set. Odmah je napravila brejk, sve vrijeme bila bliža da opet to učini nego da Ruskinja stigne do izjednačenja...

Ipak, finiš prvog seta donio je dosta uzbuđenja.

JJ je kod 5:4 dozvolila protivnici da iskoristi tek drugu brejk priliku u setu. Odmah zatim, Jelena je ponovo oduzela servis Kuznjecovoj, ali ni to joj nije bilo dovoljno da "ovjeri" plasman u polufinale. Ruskinja je ponovo uspjela da uzvrati, a brejk je napravila bez izgubljenog poena.

Kockala se Jelena i u taj-brejku iako je od starta imala prednost. Propustila je dvije set lopte, a kod druge je imala "zicer", međutim, smeč je poslala u aut.

Ipak, do osvajanja prvog seta je stigla poslije dve neiznuđene greške Ruskinje, koje su i obilježile taj dio meča. Naime, rivalke su imale po 18 vinera, ali je Kuznjecova načinila deset grešaka više (18:8).
Kuznjecova je u nastavku igrala ofanzivno, tražila svaku priliku da preuzme inicijativu, pa iako je uknjižila više direktnih poena, napravila je previše grešaka.

To je rezultiralo da Jelena osvoji i drugi set. Obe teniserke su "čuvale" servise do 5:4 kada je Ruskinja servirala za ostanak u meču.

Jelena je na 15:40 iskoristila prvu šansu i završila borbu - 6:4.

Ona je tokom duela dva puta tražila ljekarsku pomoć, poslije svojih servisa u drugom setu, na 1:0 i 2:1, ali njen izraz lica nije odavao da je u pitanju jak bol u leđima.